Як і де пройти тест на ВІЛ?

Забір крові з метою тестування на антитіла до ВІЛ проводиться
понеділок- п’ятниця  з 09.00 до 14.30 в ОКЗ ОЗ Сумський обласний центр профілактики і боротьби із СНІДом

Інформація для пацієнтів:

  1. Перед проходженням тесту на ВІЛ пацієнт повинен отримати консультацію у одного з лікарів Центру (інфекціоніста, педіатра, або психолога) для проходження індивідуального передтестового консультування (співбесіди) з метою отримання інформації про шляхи передачі ВІЛ, ризики інфікування, процедуру тестування та навчання профілактичним заходам.
  2. Особисто заповнити інформовану згоду на проходження тесту на ВІЛ (ф. № 503-1/о) в присутності лікаря.
  3. В маніпуляційному кабінеті Центру здати аналіз крові для проведення тесту на ВІЛ.
  4. Результат тесту на ВІЛ можна отримати протягом п᾽яти робочих днів з 09.00 до 15.30 (крім суботи та неділі) з проходженням післятестового консультування в того ж лікаря, який проводив передтестове консультування. Якщо лікар відсутній (хвороба, відрядження, відпустка) звернутись до будь-якого іншого лікаря.

Консультування та тестування на ВІЛ може бути анонімним, при цьому ф. № 503-1/о не заповнюється

Тестування на ВІЛ – інфекцію методом експрес-діагностики з використанням простих/швидких тестів для виявлення антитіл до ВІЛ потребує обов’язкового обстеження методом ІФА для визначення остаточного результату обстеження на ВІЛ – інфекцію.

Також, тестування на ВІЛ (забір крові після дотестового консультування проведеного лікарем) можна пройти в лікувально – профілактичному закладі за місцем проживання, звернувшись до кабінету “Довіра”. При відсутності такого кабінету процедура тестування на ВІЛ повинна бути забезпечена на рівні кожного лікаря за схемою: дотестове консультування лікаря, заповнення інформованої згоди (якщо тестування анонімне – без заповнення), забір крові в маніпуляційному кабінеті, доставка зразка крові для дослідження в лабораторію, отримання результату обстеження на післятестовому консультуванні у лікаря.

Тест на ВІЛ також можна пройти під час перебування на стаціонарному лікуванні (при наявності клінічних показань до такого обстеження або за бажанням пацієнта).